NEODKLÁDEJTE řešení Vašeho DĚDICTVÍ za ŽIVOTA na dobu až bude pozdě a CELÁ rozhádaná rodina se z důvodu Vašeho NEŘEŠENÍ této situace do KONCE života ani NEPOZDRAVÍ. Pokud POTENCIÁLNÍ dědici jen ČEKAJÍ až tady NEBUDETE a Vy jim NIC nechcete z Vašeho majetku ZANECHAT, odkažte ČÁST nebo CELÝ Váš majetek POTŘEBNÝM na charitativní ÚČELY dle Vašeho výběru. KONTAKTUJTE nás ZDARMA pro zodpovězení Vašich OTÁZEK a možnosti NÁVRHU REALIZACE ON-LINE. Pro rychlé ODPOVĚDI použijte CHAT v pravo dole. ZEPTEJTE se ještě dnes ZDARMA.

Domov pro seniory Chodov

Domov pro seniory Chodov Praha

Domov pro seniory Chodov


  • Domov pro seniory Chodov (dále jen DS Chodov nebo Domov) nabízí své služby zejména občanům hlavního města Prahy, kteří mají sníženou soběstačnost především z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby v zařízení sociálních služeb. Služby jsou určené seniorům od 65 let výše. Ve výjimečných a závažně odůvodnitelných případech může být služba poskytována i osobám mladším. Jedná se o domov běžného typu, proto služby nejsou poskytovány např. osobám, které trpí Alzheimerovou chorobou, závažnými psychiatrickými chorobami, nebo jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování péče ve zdravotnickém zařízení.

 

Popis zařízení

  • Domov je tvořen jednotlivými propojenými budovami, které díky svému rozmístění tvoří krásné a prostorné atrium. Atrium je zčásti zastřešené a k odpočinku mohou sloužit lavičky. Na tyto budovy navazuje další nověji přistavená budova, při které se rozprostírá velká zahrada. Celý komplex je bezbariérový.
  • Pro lepší orientaci jsou jednotlivé budovy označeny písmeny A, B a D. Celková kapacita Domova je 260 míst, jedná se o 100 jednolůžkových, 53 dvoulůžkových a 18 třílůžkových pokojů.

                                             Domov pro seniory Chodov Praha

  • Každý pokoj je vybaven polohovacím lůžkem s lůžkovinami, pojízdným nočním stolkem, jídelním stolem s židlí nebo křeslem, skříní a signalizačním zařízením. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, tj. WC a umyvadlo. Na jednotlivých patrech jsou k dispozici společné koupelny s vanou a sprchou. Na domově D jsou sprchy navíc součástí jednotlivých pokojů. Všechny pokoje mají svůj balkon. Na každém patře je společenská místnost s velkoplošnou televizí s  odpočinkovým posezením, kde mohou klienti trávit svůj volný čas nebo se věnovat různým aktivitám, které připravují a koordinují pracovníci úseku ART. Každé patro má společnou kuchyňku, která je klientům k dispozici v případě jejich zájmu. K podávání jídla slouží na každém patře malá jídelna. Pravidelné praní zajišťuje prádelna Domova.
  • Ve společných prostorách DS Chodov se nachází společenská hala s velkoplošnou televizí a kavárnou, ve které je možno se v průběhu dne občerstvit. Vedle haly je společná knihovna s  knihami nejrůznějších žánrů. V Domově je také Divadelní sál s vyvýšeným pódiem, kde se promítají filmy, konají se zde různá vystoupení a  koncerty. K soukromým rodinným oslavám je pak možné využít i malou zasedací místnost v přízemí budovy B. Dále je zde společná jídelna a  reminiscenční koutek. Ve společných prostorách máme zřízenou kapli, kde jeden den v týdnu probíhá mše nebo čtení z bible. V Domově se nachází několik odpočinkových koutků s  kávovary. Pro naše klienty zde máme ordinaci praktické lékařky a ordinaci pro externí odborné lékaře, kteří do Domova pravidelně docházejí. V současné době do Domova dochází urolog, ortoped, psychiatr a ambulance pro léčbu bolesti a paliativní medicínu. Na doporučení praktického lékaře DS Chodov je klientům poskytována rehabilitace. Součástí Domova je taktéž cukrárna, která je přístupná jak našim klientům a jejich blízkým, tak široké veřejnosti (samostatný vchod). Klienti dále mohou využívat služeb kadeřnictví, manikúry a pedikúry.
  • V Domově je klientům zajištěno celodenní stravování ve formě snídaně, obědu a večeře. Kromě ubytování, stravy a  nepřetržité podpory a péče, kterou zajišťují pracovníci v sociálních službách a registrované zdravotní sestry, zajišťujeme našim klientům pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů, zprostředkování kontaktů se společenským prostředím a podporu při adaptaci v Domově. V nabídce Domova je další výběr fakultativních činností, které jsou zpoplatněny, např. kopírování písemností, tisk fotografií, zajištění poštovních a  peněžních služeb na poště, hydromasáž, parafínové zábaly, zapůjčení kompenzačních pomůcek, obstarání nákupu a jiných osobních záležitostí, apod.

 

Hodnocení kvality

    • Cílem DS je stálé zkvalitňování poskytovaných služeb, zabezpečení důstojných podmínek pro život v Domově, možnosti co největšího rozvoje a seberealizace a zabránění zneužívání a porušování práv klientů. K tomu slouží pravidelné hodnocení poskytovaných služeb ze strany klientů a také jejich rodinných příslušníků (osob blízkých) formou dotazníků a schránek důvěry, kam mají klienti možnost napsat anonymně svůj poznatek, pochvalu nebo stížnost. Všichni zaměstnanci se řídí Standardy kvality sociálních služeb a  Etickým kodexem.

  • Kontaktní informace

 

Domov pro seniory Chodov

Donovalská 2222/31

149 00 Praha-Praha 4

e-mail: chodov@seniordomov.cz
recepce: +420 267 907 111

http://www.seniordomov.cz/

EURA řešení Dědictví na míru Vám nabízí, možnost realizace finanční podpory Domova pro seniory Chodov za Vašeho ŽIVOTA nebo ODKÁZAT část či celý Váš  majetek po Vaší SMRTI tomuto ZAŘÍZENÍ. Kontaktujte nás ZDARMA pro návrh možného řešení na míru.


  • Poraďte se s našimi SPECIALISTY o možnostech řešení Vaší situace. Kontaktujte nás zde.

 

Záznamy nebyly nalezeny...